Google+

 (12) 658 62 24

 • Duża powierzchnia

   

  Całkowita powierzchnia terenów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Nowy Bieżanów wynosi 37,75 ha.

 • Doskonałe warunki

   

  Spółdzielnia zrzesza 3 310 członków. W 2001  roku została zakończona likwidacja płyt cementowo-azbestowych ze ścian budynków mieszkalnych. 

 • Wiele mieszkań

   

  Spółdzielnia posiada 35 budynków mieszkalnych, w których znajduje się 3 521 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 185 135 m2.

Smaller Default Larger

STATUT - 2018

ParagrafKraków, dn. 09-04-2018r.

       W związku z wejściem w „życie” dnia 9 września 2017 r. Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo spółdzielcze (Dz. U. z 2017 r. poz. 1596) Spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek w terminie 1 roku dostosować treści swoich statutów do aktualnie wprowadzonych zmian prawnych.

           Zarząd SM Nowy Bieżanów uprzejmie dziękuje wszystkim aktywnym członkom Spółdzielni za uważną lekturę projektu statutu, opublikowanego w styczniu  br.  i nadesłane  uwagi. Zespół zajmujący się redagowaniem zmian statutu przeanalizowawszy Państwa  sugestie skorygował statut w oparciu o składane wnioski. 

Niektóre z uwag uznano za zasadne i uwzględniono w aktualnej wersji zmienianego statutu, niektórych zaś – jako niezasadnych – nie uwzględniono. Niektóre proponowane przez Państwa zapisy, z uwagi na ich nieadekwatność – nie mogły być uwzględnione w projekcie.

Dziękując za dotychczasową współpracę, zapraszamy jednocześnie do jej kontynuowania w dotychczasowej formie, ponadto informujemy, iż skorygowany statut jest  poniżej opublikowany.

 

 projekt STATUTU -kwiecień-2018

Znowelizowany Statut będzie przedmiotem obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia

Uwagi do statutu  można składać drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd SM „Nowy Bieżanów"